ГЛИНЯНИЙ ПОСУД

Історія виникнення гончарства сягає сивих глибин. Можна достеменно стверджувати, що з появою цього ремесла життя людства у великій мірі змінилося. Сталася свого роду реміснича революція, яка внесла позитивні зміни у життя людей і значно покращила умови побуту. До появи глиняних предметів, за великим рахунком, люди були обмежені у використанні предметів домашнього ужитку, чим не додавали комфорту своєму життю. Поява ж глиняних виробів все змінила, що у свою чергу призвело до розвитку ряду сфер, торгівлі в першу чергу.
 Протягом поколінь господарської діяльності людина помітила особливі властивості в"язкого матеріалу - глини - і спробувала використати його на свою користь. Глина, в залежності від місця залягання, буває кількох видів, які різняться своєю структурою, кольором, особливостями. Розрізняють сіру, білу і червону глини, кожній з яких притаманні свої властивості. Для прикладу можна згадати опішнянську кераміку, що виробляється з місцевої сірої глини. Натомість, в інших регіонах України кераміка виготовляється з білої чи червоної глин.
Спочатку кераміка була ліпною, тобто такою, що ліпилася руками. Вироби за такої техніки виготовлення були досить строкатими і часто геометрично недосконалими, але початок розвитку гончарству це дало. Пізніше нашими пращурами було помічено, що обпалені у вогні предмети глиняного посуду стають набагато міцнішими. Таким чином було започатковано процес обробки гончарних виробів вогнем. Ц стало наступним етапом у розвитку гончарного мистецтва.
З винайденням гончарного круга гончарна справа вийшла на новий рівень. Круг дозволяв майстру зробити предмет більш досконалим та елегантним. Праця гончара стає набагато більш продуктивною. Гончарна справа остаточно переростає з ремесла у мистецтво.
В першу чергу гончарі виготовляли найрізноманітніший посуд. В різні часи були представлені ємності від маленької солянки до величезних макітер. По мірі зростання асортименту посуду, глина з успіхом почала використовуватися для виготовлення статуеток, іграшок, предметів культу тощо. Зважаючи на доступність та відмінні термічні властивості, з глини почали виготовляти будівельні матеріалиґґ, як то цеглу, саман, облицювальну плитку.
На перших порах глиняні вироби мали мінімум декору. Спочатку це були рисочки, хвилясті лінії, різні нескладні геометричні фігури. Пізніше кераміку почали розмальовувати орнаментами рослинної тематики, природніх явищ тощо. В ще більш пізні часи на гончарні вироби почали наносити спеціальну фарбу, що надавало їм привабливості та лоску. Хоча у той же час паралельно з мальованою керамікою стрімко розвивалася і немальована. Розвинулися техніки затирання, димлення, лощення тощо.
Починаючи з ХХ ст. гончарний промисел дещо пригальмовує і навіть занепадає, що було пов"язано насамперед з масовим впровадженням залізного та порцелянового посуду. Пізніше до цього списку додався ще й пластик. На кінець ХХ ст. майстри-гончарі змушені були виробляти лише декоративні вироби чи статуетки, оскільки глиняним посудом майже ніхто не користувався. Але з початком ХХI століття набула сили тенденція повернення до давніх традицій. Сильним є рух за екологію. У цьому форматі глиняні вироби стають абсолютними лідерами, володіючи рядом переваг у порівнянні з конкурентами. Більше того, відроджуються традиції використання глини у будівництві, навіть якщо мова йде про масштабні будівельні проекти. Іншими словами, ХХI століття стало періодом відродження славетних і незаслуговано забутих гончарних традицій. Лідером і своєрідною столицею українського гончарства є Опішня.
Вироби з глини - це перший кухонний посуд багатьох народів. Сьогодні багато людей з різних материків і країн купують цей посуд, оцінивши його корисність і практичність. Думка про те, що глиняне начиння є оберегом дому та очищає їжу від усього негативного все частіше звучить з вуст екстрасенсів, знахарів і простих людей.
Опішнянська кераміка - це один з видів глиняних виробів, які по праву вважаються Найбільш екологічно чистими. Ця кераміка втілює в собі традиції і звичаї українського народу. Її автентичність, неперевершеність вражають кожну людину. Тому, якщо Ви хочете приготувати сувенір або подарунок, яким необхідно підкреслити, що він з України, купіть глиняну Опішнянську кераміку.
По-друге, глиняний посуд можна використовувати не тільки для зберігання продуктів харчування при кімнатній температурі і в холодильнику, а й для приготування їжі в печі, також використовувати в духових шафах і мікрохвильових печах. Їжа, яка готується в посуді з глини, виходить соковитою і має неперевершений смак.
По-третє, глиняний посуд можна купити за досить низькою ціною, в порівнянні з іншим видом цих виробів.
Якщо Ви купили наш посуд, то Ви придбали не тільки посуд, але і прикрасу в будинок і гарний настрій.

Глиняний посуд та особливості його прдбання

Якщо Ви вирішили купити глиняний посуд в інтернет-магазині «Гончарик» (магазин глиняного посуду), то майте на увазі, що це посуд ручної роботи і має ручний розпис. Як одна людина не може бути точною копією іншої людини, так глиняні вироби ручної роботи не можуть бути ідентичними. Тому вироби з глини, які зображені на фотографіях можуть в якійсь мірі відрізняються від глиняних виробів, які будуть направлені при замовленні. Це в першу чергу стосується розпису. Зазвичай, опішнянська кераміка має рослинний орнамент або символічний орнамент з ліній. Форма цих ліній або порядок їх розташування на виробі може змінюватися. Також може змінюватися рослинний орнамент, колірна гамма. Але як би не змінював майстер розпису глиняних виробів порядок розташування ліній або кольорів, він не відходить від канонів Опішнянського орнаменту. Тому суттєвих розбіжностей між глиняними виробами одного виду немає.

Усім людям приємно бачити навколо себе небаченої краси речі – глиняні вироби – вироби великого вміння та майстерності. А опішнянський глиняний посуд і зручний, і корисний. Цей посуд є завжди бажаним у кожному домі, в кожній сім’ї.

Інтернет-магазин «Гончарик» пропонує великий вибір глиняного посуду за доступною ціною. В ньому представлено автентичні глиняні вироби  з екологічно чистої глини. В магазині можна знайти великі та маленькі глиняні горщики та супники, козацькі пивні кухлі, ошатні глиняні макітри з багатим розписом.


Посуд, представлений ​​в інтернет-магазині "Гончарик" має достатню тощину, завдяки якій він може витримати високу температуру і контрасність температур.

Відгуки

Наконец-то, чтото полезное:)

Вот это самое то.

В чем-то тут есть логика!