Екологічний глиняний посуд: практичність, оригінальність і просто стиль життя.

Екологічний глиняний посуд: практичність, оригінальність і просто стиль життя.

 

Сучасне життя для більшості людей є тим динамічним виром, потрапивши куди вже важко з нього вискочити і щось змінити. Мова йде про постійну напруженість на роботі, погану екологію, хронічну нестачу часу на сім’ю, що зрештою веде до сварок, емоційного виснаження та погіршення здоров’я. Людині конче необхідна зона комфорту, де б вона мала змогу якісно відпочити, відновити сили, знайти гармонію. Така зона комфорту складається з ряду деталей, де основне місце займає домашній затишок (мій дім – моя фортеця, як говорили пращури). Погодьтеся, що дуже важливо для кожного мати те місце, де знайдеш спокій, рівновагу, розуміння та підтримку. Мова йде звичайно ж про вашу оселю, елементами якої у свою чергу є її складові, як то меблі, переважаючі тони, особливості планування, музика ну і нарешті кухня. Вченими вже давно доведений факт, що дев’яносто відсотків задоволення як такого, людина отримує через…шлунок, тобто вживаючи якісні смачні страви. Зауважимо цей факт. І не випадково мудра східна нація – японці – особливу увагу приділяють саме якісному, красивому церемоніалу вживання їжі, що складає цілу філософію цього процесу. Вони стверджують, що потрібно не просто їсти, а їсти красиво. У нашому випадку слід додати ще й позицію «екологічно». Вживати страви красиво і екологічно можна завдяки відповідній якості продуктів, особливості рецептур приготування ну і звичайно ж посуду, на чому ми особливо акцентуємо увагу.

З поміж цілого ряду зразків сучасного посуду (порцеляна, сталь, пластмаса тощо) найбільш універсальним безперечно є глиняний посуд. Глина є універсальним матеріалом, унікальні якості якого гідно оцінили ще наші пращури і який зараз впевнено повертається в оселі. Останнім часом проблема екології  гостро постала в усьому світі і вирішують її за допомогою глини у тому числі. Тому особливу увагу хочемо звернути саме на екологічних характеристиках цього унікального матеріалу. Глина не є творінням людини, її вже зробила природа до нас. Гончар просто втілює цей матеріал у формах, зокрема предметах посуду. Тобто забезпечується чистота матеріалу, його природність і простота водночас. Недарма навіть Біблія стверджує, що глина була будівельним матеріалом самого Бога. Посуд, вироблений із глини, окрім екологічності, має відмінні термічні властивості, зберігаючи як тепло так і прохолоду.

Ви вже уявляєте порційні горнятка з паруючою печенею чи великий пивний кухоль з прохолодним напоєм? А велика глиняна макітра з варениками, заправленими сметаною і засмажкою? Ну і нарешті глиняний чайник із запашним трав’яним чаєм? Такий колорит, практичність, екологічність та стиль нам надає саме глиняний посуд, використання якого має ряд переваг.

Але справедливості заради, звертаємо вашу увагу на той факт, що далеко не всі зразки глиняного посуду відповідають вищезазначеним характеристикам. Зараз чимало виробників, заради здешевлення виробництва нехтують основами гончарних традицій і не дотримуються технологічних правил виготовлення. Мова йде переважно про виробничі потужності на сході нашої країни, де гонитва за прибутком відсунула на задній план якість і традиції. Тож наведемо кілька основних характеристик, на які має звертати увагу покупець. Перш за все це відсутність використання різного роду хімічних сполук для покриття посуду. Недобросовісні виробники досить часто використовують для цього поливу з домішками свинцю, що є недопустимо. У якісного виробу цього не має бути. По-друге, посуд має бути гончарним, зробленим на гончарному кругу, а не штампованим на пресі. Це надає йому унікальності і неповторності (гончар не робить жодної однакової тарілки, як природа не створює жодної однакової сніжинки). Особливого колориту надає посуду випалювання на живому вогні, звертайте на це увагу. Зараз знайти такий посуд вкрай важко, але можливо (goncharyk.com.ua). Далеко не весь глиняний посуд витримує високі температури (приміром при випіканні в духовці), а лише якісні зразки. Основну роль в цьому відіграє якість і сорт глини, де провідне місце займає опішнянська глина (Опішня – столиця української кераміки). Взагалі при купівлі посуду, слід цікавитися чи є він для вжитку, чи для декору. Часто красиві зовні вироби виявляються непридатними для користування.

Зрештою, підсумовуючи, можна твердити, що екологічний глиняний посуд є не просто практичним, але і красивим, стильним і оригінальним наповненням вашої оселі, що надає їй комфорту, затишку і спокою.

Коментарі

Повідомлення не знайдені

ГЛИНЯНИЙ ПОСУД