Наші рекомендації щодо використання та догляду за глиняним посудом

Наш магазин пропонує два види глиняного посуду: покритий поливою та без неї, зокрема димлену кераміку. Втім, який посуд вибрати, - покритий поливою чи без неї – не так уже й суттєво. Наявність чи відсутність поливи не впливає на якість виробу, це лише дизайнерське рішення і на Ваш смак.

Готувати в глиняних горщиках можна в духовці, печі чи мікрохвильові, але в жодному разі не на відкритому вогні. Тому, щоб приготувати каву на газовій плиті, глиняну турку потрібно ставити на розсікач.

При використанні глиняного посуду в духових шафах, рекомендуємо ставити глину в мінімально нагріту духовку.

Посуд з глини ідеально підходить для зберігання продуктів. Молоко, яке скисає в глечику, має більше вершків, за рахунок того, що глиняні стінки виробу вбирають в себе рідину. А це сприяє більшому виділенню жиру. Воду для пиття краще відстоювати у неполиваному  глечику, адже здавна відомо, що глина – чудовий абсорбент, оскільки вбирає в себе шкідливі домішки.

У керамічного посуду багато корисних властивостей, яких не мають вироби з порцеляни, фаянсу чи кришталю. Структура кераміки така, що вона спочатку вбирає в себе вологу, а потім віддає її. Глиняний посуд уміє сам «регулювати» температуру та вологість. Наприклад, компот у такому глечику залишиться прохолодним навіть на сонці, а чай або кава в керамічному чайнику будуть теплими протягом кількох годин.

Взагалі, глиняний посуд ідеально підходить для зберігання продуктів. Саме він споконвіку був популярним у селах. Молоко вт глечику могло стояти і не киснути  три-чотири доби, а варення і соління зберігалися в глечиках без кришок майже рік і без плісняви

Глиняний посуд потребує також особливого догляду. Зокрема, глиняний посуд без поливи, має пори, які під час приготування страви залишаються відкритими. Посуд дихає. Внаслідок цього, що під час приготування їжі часточки проникають у стінки, тож горщик пахнутиме стравою. Аби цього не сталося, посуд треба не лише мити з милом, але час від часу просушувати.  Тому не дарма глиняний посуд наші предки часто сушили на плетеному тині. Як бачимо все робилося не просто так!

ГЛИНЯНИЙ ПОСУД