Обережно – підробка!

На сучасному етапі розвитку торгівлі, з потужною рекламою та логістикою, часом досить важко зорієнтуватися і зробити правильний вибір у придбанні тієї чи іншої речі. Не є виключенням ринок продовольчих товарів, зокрема керамічний посуд та гончарні вироби.

Не є новиною, що за останній час популярність керамічного, чи тож пак глиняного, посуду істотно підвищилась. Споживачів приваблює як естетичний, автентичний вигляд продукту, так і високі характеристики стосовно екологічної чистоти такого глиняного посуду. Відомо, що попит формує пропозицію, тож від вибору глиняного посуду на вітринах «розбігаються очі» і потенційний покупець отримує певну проблему – що вибрати?

У своїй переважній більшості керамічні сувеніри чи глиняний посуд виглядають барвисто, помірно-вишукано та з неабиякою фантазією виконання. І доволі часто споживач «купляється» на таку «барвистість», не замислюючись про якість та походження кераміки. Особливо це стосується саме глиняного посуду, з яким на відміну від сувенірів, люди контактують безпосередньо. Тому цілком логічно робити вибір кераміки не з огляду на її естетичний вигляд чи яскравість, а з точки зору її практичних характеристик.

Як правило, глиняний посуд призначений для щоденного користування не відрізняється якоюсь особливою вишуканістю чи помпезністю, що характерно для сувенірної продукції. На перший план виходять його практичність та екологічно чиста «біографія». Такий глиняний посуд, зазвичай, має помірно товсті стінки (витримувати високу температуру) і не надто яскравий колір. Особливого шарму йому надає ручна робота, яка вигідно вирізняє таку кераміку від фабричних виробів.

Один з небагатьох брендів, який відповідає всім цим характеристикам (екологічно чистий, ручної роботи, ідеально придатний для щоденного використання) – опішнянська кераміка. Споживач, який більш-менш орієнтується в споживчих характеристиках кераміки досить часто зупиняється на виборі саме опішнянського глиняного посуду. Але придбати кераміку саме з Опішні на практиці виявляється не так і просто. Ареал її розповсюдження обмежується Полтавою, ну і зрозуміло, Опішнею. У великих містах України опішнянський глиняний посуд не представлений, тож, покупці можуть замовити гончарні вироби в мережі інтернет, і це є доволі зручно.

Безпосередньо в Опішні функціонує спеціалізований ринок глиняних виробів. Тож всі, хто проїжджає через це мальовниче містечко, мають змогу придбати собі гончарний виріб до смаку, тим більше опішнянський. Але саме у Опішні на довірливого покупця чекає небезпека бути обманутим. Справа в тому, що вже давно минули часи, коли на місцевому гончарному ринку були представлені тільки керамічні вироби місцевого походження. Зараз в Опішні можна зустріти продукцію не тільки різноманітних українських виробників, а навіть китайський продукт (переважно, не надто якісний). У своїй переважній більшості такий глиняний посуд виглядає більш яскраво, але повністю програє у головних характеристиках – практичність, екологічність, надійність. І коли покупець придбає на опішнянському ринку глиняний посуд, то він і не підозрює, що може стати власником продукту далеко не місцевого, а можливо, і китайського. Такі випадки трапляються доволі часто, тому варто обов’язково цікавитися у продавця, чи це саме опішнянський глиняний посуд і звертати увагу на приведені вище його характеристики.

Тож будьте уважними, бажаємо всім удачі та смачних страв!

ГЛИНЯНИЙ ПОСУД