Про наш край

Опішня з давніх-давен була і досі залишається столицею українського гончарства, саме, народної кераміки. Слава гончарів, які проживають у цьому селищі, шириться далеко за межі України. В Опішні діє Національний музей-заповідник українського гончарства, у якому представлено величезну кількість оригінальних ексклюзивних експонатів народної творчості.

Навіть одна  з  легенд про походження селища стосується гончарства. Вона говорить про те, що Опішню створив Бог. В яруги та пагорби він заховав глину, яку не встиг пропустити через свій гончарний круг. А люди знайшли її, і самі стали творцями. Переказ твердить, що від слова «обпікати» і пішла назва Опішня.

Опішня є одним з туристичних центрів Полтавщини. Багата природа, чисте повітря та річка, а також екологічно чисті вироби з високоякісної глини, що виконані з високим художнім смаком, приваблюють людей з усього світу. Жоден турист, який відвідав селище гончарів не поїхав не придбавши опішнянський сувенір. Прихильники керамічного посуду вважають його таким, що зберігає життєдайну енергію вогню, у якому він обпікається і приїжджають з різних куточків світу, щоб його придбати. А придбані опішнянські сувеніри не тільки нагадують про мальовниче селище , а є оригінальною прикрасою до інтер’єру, що завжди надає гарного настрою.

ГЛИНЯНИЙ ПОСУД