Секрети глиняного посуду

Глиняний посуд представлений в інтернет-магазині «Гончарик» виробляється з екологічно чистої опішнянської глини та при створенні піддається дії усіх чотирьох стихій: землі - з неї видобувають глину; води, яка допомагає замісити глину: повітря – дає можливість висохнути глиняному виробу; вогню - в ньому випалюється глиняний виріб.

Отже, глиняні вироби вбирають в себе енергію всіх чотирьох стихій і тому мають великі енергетичні властивості: очищають продукти харчування, забирають негативну енергію та заряджають їжу позитивною цілющою енергією.

Глиняні вироби ще не так давно були в кожній сім’ї. Вони були не тільки кухонним інвентарем, але і символом достатку, родинним атрибутом та оберегом. Так в підтвердження цього існує багато народних висловів та прислів’їв.

Так, якщо говорили, що в сім’ї горщик розбили, то між членами родини відбулася сварка. Про горщик, як символ достатку говорили: «Як буде горщик, то зваримо кашу та борщик».

Глиняні вироби використовували в усіх народних обрядах: на весіллях, похоронах, при ворожінні та приготуванні різних цілющих настоянок.

Глиняний посуд був неодмінним реквізитом при приготуванні до свят та зазвичай красувався на святкових столах.

Так, глиняний посуд, зокрема макітри, обов’язково використовували при випіканні пирогів, які були на кожному святі та інших мучних виробів таких як паску, короваї, медяники та інші. В заминачках терли кутю, мак, часник. В глиняних глечика подавали різні напої, зокрема узвар. В глиняних гусятницях, супниках ковбасницях готували інші святкові страви.

Глиняним посудом користувалися дуже охайно. Якщо якийсь глиняний виріб надщербився або тріснув, то це вважалося поганою прикметою і в ньому вже не готували їжу.

І на сьогоднішній день не спростована думка щодо цілющості  глиняного посуду. Багато екстрасенсів та цілителів використовують саме глиняний посуд або глиняні речі у своїй діяльності та при використанні глиняного посуду рекомендують його спочатку обдати холодною водою, щоб змити з нього весь негатив, а після випікання – вижарити в печі або на сонці.

Інтернет-магазин «Гончарик» http://goncharyk.com.ua/ пропонує великий вибір глиняного посуду  та інших глиняних виробів з опішнянської глини. Даний посуд можна використовувати не лише для декору, але і для приготування їжі та є екологічно чистим та зручним.

Користуйтеся глиняним посудом та хай у Вашій оселі завжди буде мир та затишок.

ГЛИНЯНИЙ ПОСУД