Виховання дітей

Що робити, коли дитина істерить або вередує, а терпіння закінчується?

Йтиметься про дітей молодше 2 років, так як моєму синові ще немає 2х років, а про більш старшому віці я поки не беруся міркувати, так як не маю цього досвіду. Причин для тривалих наполегливих примх і істерик у дітей цього віку багато, а причинно-наслідкових зв’язків ще немає, і досвіду зовсім мало. Тому щось пояснити або запобігти черговий «концерт» вдається не завжди.

Тактики поведінки при дитячих істериках у всіх батьків різні. Хтось намагається ігнорувати, хтось перемикати увагу, хтось «контейнувати», бути поруч і пояснювати дитині, що з ним відбувається. Але допомагають всі ці методи далеко не завжди так швидко, як би хотілося.

Стан дитини може затягнутися, а батьки при цьому починають виходити з себе. Щоб не “наламати дров«, я вивела для себе заспокійливий спосіб в такій ситуації – мені допомагає промовляти про себе наступне:” я доросла людина, а він маленька дитина. Я дратуюся, а йому ще важче стримувати емоції в силу незрілості нервової системи.

Дитині ще належить цьому навчитися. Якщо я вийду з себе, почну кричати, соромити, залякувати його або, не дай Бог, вдарю, дитині такий мій вчинок в кращому випадку, або нічого не дасть, в гіршому випадку – зашкодить. У примхах і істериках немає нічого критично поганого – це ознака нормального розвитку і вихід енергії, яка могла б осісти в організмі і сприяти розвитку хвороб.

Скоро дитина підросте і навчиться швидше і легше заспокоюватися. А поки треба просто бути поруч, тому що якщо я не буду його підтримувати його у важкі хвилини (а зараз це для нього важкі хвилини), в майбутньому він буде шукати розраду в іншому, і У інших (можливо, не у хороших) людей. Тому потрібно прийняти дитину таким, який він є, прийняти його реакції і стану.

Зараз я відчуваю своє безсилля і роздратування, але це нормально, потрібно робота над собою, і ця робота піде мені на благо. “Всім бажаю терпіння, взаєморозуміння і довірчих відносин з дітьми в довгостроковій перспективі. Якщо стаття була корисна, ставте 👍 🏻.
Також буду рада підписникам!

Related posts

Leave a Comment