Виховання дітей

Як домогтися чистоти і порядку в будинку, якщо в сім’ї маленькі діти

Немає нічого складного в тому, щоб підтримувати одного разу наведений порядок, якщо сім’я складається з двох дорослих. Але якщо сім’я велика, діти багато часу проводять вдома (виключаємо час в школі, в гуртках і на секціях), то тільки й встигаєш, що підбирати за дітьми і чоловіком розкидані всюди речі, складаючи їх, засовуючи в пральну машину, прибираючи непотрібне. Таке враження, що більше ніхто навколо не бачить цей хаос.

Особливо після ранкових зборів, коли треба нагодувати тільки прокинувся малюка, зібрати школярів, проводити на роботу чоловіка. З деяких пір спостерігаю таку картину в сім’ї моєї дочки. Після народження третьої дитини постійно підтримувати порядок і справлятися з низкою домашніх справ складно.

Багато часу і сил йде на прибирання. У той же час не хочеться перетворюватися для сім’ї на вічну прибиральницю з ганчіркою і віником. Що робити? Універсального рецепта немає.

Але дещо зробити можна: ніхто не призначав вас “жертвою прибирання” щасливчиків, яким прибирання в задоволення, мало. І це нормально, якщо ви, діти, чоловік не любите цим займатися. Можна, звичайно, залишити все як є, не мучити себе докорами сумління, що щось не встиг, недоробив.

Але зовсім не прибирати в будинку навряд чи у кого-то вийде. Щоб робити це було простіше, можна застосувати одне правило, яке повинні засвоїти всі члени сім’ї: навчитися фокусуватися на розкиданих речах – побачив, підняв, відніс на місце. Робити це повинна не тільки мама, начебто кимось призначена відповідальною за прибирання, а всі домашні.

А щоб це виконувалося, у кожного носка, олівця, деталі конструктора має бути певне місце. І всі в сім’ї повинні знати, де це місце знаходиться. Це правило добре працює.

Перевірено на собі. При такому підході не доведеться витрачати кожен день по півгодини, щоб розібрати купу розкиданих речей. Кликати на допомогу бабусь і дідусів теж непоганий варіант, якщо хоча б раз на тиждень добровільні помічники допоможуть по господарству і в прибиранні.

Коли діти маленькі, така допомога безцінна. Взяти ситуацію під контроль, придумавши власний план на кожен деньМне допомагає метод короткого прибирання. За 5 хвилин видима частина безладу у вигляді розкиданих речей ліквідується.

Кімната перетворюється, стає чистіше. За час розкладання по поличках вдається заспокоїтися, відволіктися від негативних емоцій, хвилюючої інформації, позбутися стресу. Цей метод рятує, коли напруга наростає до критичної точки.

Привчити близьких прибирати за собойетот метод-найефективніший. Але і найважчий. Складно швидко перевчити тих, хто звик розкидати і не прибирати за собою.

Це стосується дорослих порушників порядку. Моралями, докорами, сварками не обійтися. Потрібно навчитися домовлятися, правильно доносити свої претензії, випускаючи пар обурення так, щоб при цьому ніхто не страждав від агресії і роздратування.

Це складно. Цьому треба вчитися. І не завжди виходить.

Якщо це стосується дітей, можуть пройти місяці, пережиті сльози, відмовки, обіцянки все зробити потім, торг і вимога замість чого-небудь, перш ніж просте прохання «прибратися в кімнаті» буде виконана відразу. У дочки поки не все виходить. Але головне – не відступати, не міняти на ходу правила, не викидати завчасно «білий прапор», вирішивши, що все марно.

Сама так робила, коли мої дівчата були маленькі. Зараз розумію, це була помилка. Здавалося, все одно вони зроблять не так, як треба, буду за ними переробляти.

Набагато спокійніше і швидше зробити без крику і лайки самої. Тепер дорослі діти не завжди говорять мені “спасибі” за те, що колись я все робила за них. Не була послідовною, терплячою, рішучою.

У процесі виховання важливі не тільки слова, переконання, вмовляння. Але і особистий приклад. Приклад мами, яка прикладає багато зусиль, щоб в будинку було затишно і чисто.

Або приклад тата, який теж на словах закликає до порядку, але на ділі порушує його більше за інших. Іноді дорослим мамам і татам потрібно починати з себе. А як ви підтримуєте порядок в сім’ї з дітьми, які тільки й роблять, що все розкидають? Буду рада вашим відгукам і лайкам.
Якщо інформація була цікавою та корисною, діліться з друзями та підписуйтесь на канал!Читайте також: “наведення порядку і розхламування – це не моє!» – так думають багато. А я вважаю, що вони ошібаются6 простих дій, які допомагають підтримувати порядок в будинку, навіть коли часу постійно не хватает5 корисних звичок, які допомагають мені зробити прибирання в будинку приємним заняттям

Related posts

Leave a Comment