Рослини та догляд

Які помилки в догляді заважають зацвісти декабристу, і як виправила, щоб рослина стала квітучим

Декабрист радять завжди ставити на найближчий до вхідних дверей підвіконня, щоб він захищав будинок від негативу непрошених гостей. Прикмета начебто хороша, але якщо в цьому місці є протяги, то листя у декабриста почнуть червоніти і в’янути. Кімнатна квітка декабрист дуже не простий в поливі, моє надмірне завзяття мало не погубило його.

Квітка на огріхи в догляді реагує кольором листя, листя починала червоніти від зайвого застою вологи. Якби я вчасно не схаменулася, то коріння декабриста могли згнити. Поливати тепер намагаюся так, щоб дотримуватися золоту середину, поки земляний кому в горщику не просохне на 5 – 6 см, не поливаю.

Від неправильного поливу декабрист навіть може скинути бутони. Бутони декабрист може скинути не тільки через загнивання коренів від зайвої вологи, але і якщо з’явився павутинний кліщ. Інший шкідник, який часто вражає декабриста, це щитівка.

Від появи щитівки у квітки на сегментах листя з’являються коричневі плями. Тому рослину потрібно обробляти інсектицидами, при появі найменших ознак шкідників. Оптимальна температура змісту декабриста в кімнаті не вище 20 градусів тепла.

Щоб декабрист зацвів напевно, його потрібно потримати на балконі або веранді тижнів зо два до настання холодів. Тому я ніколи не поспішаю заносити декабрист з веранди в будинок, коли на вулиці 10 – 12 градусів тепла. Побути в прохолоді навіть при 8 – 9 градусах кілька днів є стимулом до цвітіння.

Квітка з роками нарощує більше коренів і зеленої маси, але пересаджувати його в більш просторий горщик відразу не варто, краще робити це поступово. Нехай спочатку коріння освоять одну ємність і декабрист почне рясно цвісти, і тільки потім пересаджувати в трохи більш просторий горщик. Сонцепік декабристу точно не потрібен, найкраще підійде розсіяне світло.
Переставляти горщик з квіткою зайвий раз теж ні до чого, особливо коли пішов процес бутонізації. Простіше зробити мітку на горщику, якщо потрібно на час переставити.

Related posts

Leave a Comment