Рослини та догляд

Після лимонної кислоти мій цикламен знову зацвів, які ще Кімнатні рослини можна полити

Цикламен мені подарували на день народження роки три тому, цвіте він можна сказати постійно, з перервами на відпочинок. Після відцвітання набирається сил, відпочиває і знову цвіте. Квітка красивий, але я думала, що не впораюся з відходом, начиталася багато чого в Інтернеті.

Насамперед потрібно обов’язково пересадити цикламен з магазинного горщика. Важливо не садити в просторий, інакше бульби від вологого грунту після поливу можуть загнити. Від стінки горщика до бульб залишила не більше 3 см.

поливати цикламен потрібно коли цвіте, а під час спокою по мінімуму, я поливаю раз в тиждень по чверті склянки. Підгодовую квітковим добривом десь раз в 10 днів. В цьому році помітила, що цикламену явно стало дискомфортно, листя стали жовтіти, а на грунті помітила білу кірку, схожу на цвіль.

Думаю, що у всьому винна жорстка вода, від якої у мене страждає і чайник – є білий наліт. Додавати при поливі цикламена та інших квітів у воду лимонну кислоту мені підказала невістка, вона вчилася за фахом садово – паркове господарство і любить вирощувати кімнатні квіти. Лимонна кислота для кімнатних рослин не тільки як нейтралізатор хлору, вона ще допомагає процесу засвоєння поживних речовин.

Грунт в горщиках кімнатних квітів защелачивается від карбонатів магнію і кальцію, які містяться в жорсткій, хлорованій воді. Ось від цього і білий наліт на грунті, який заважає росту коренів і відбивається на листі. Цикламен може добре рости як в слаболужному грунті, так і в нейтральній і слабокислою.

Від поливу жорсткою водою за ці роки грунт у мого цикламена видно стала далеко не слаболужною, тому полив лимонною кислотою йому однозначно допоміг. Як розвести лимонну кислоту? Разом з цикламеном я для профілактики полила і інші кімнатні квіти, які люблять грунт з кислинкою. Досить на 5 літрову бутель з водою половинку чайної ложки лимонки, так я називаю лимонну кислоту.

Декабрист І спатифиллум не люблять кислий грунт, ростуть в лужній, але так як у мене вода дуже жорстка, то для профілактики, один раз разом з цикламеном, я полила і їх. Поливати лимонною кислотою, розчиненою у воді, можна фуксії, азалії, гібіскус, кімнатні троянди. Полив хоча б раз в 3 місяці дозволить зробити грунт для цих рослин слабокислою.

Related posts

Leave a Comment